W sobotę 20 czerwca na terenie placu wiejskiego w Steblowie odbył się długo wyczekiwany szkolny Festyn Rodzinny. Kolejny raz potwierdziło się, że jest to znakomita okazja do spędzenia wspólnie czasu zarówno przez mieszkańców miejscowości, uczniów i ich rodziców, członków rodzin oraz nauczycieli szkoły, a także gości.
Wydarzenie rozpoczęło się występami uczniów SPSP w Steblowie, którym towarzyszyli przedszkolacy ze steblowskiego oddziału Publicznego Przedszkola nr 1w Krapkowicach. We wspólnym przedstawieniu, które poruszało tematykę „obsługi rodziców” mogliśmy usłyszeć znane piosenki w wykonaniu młodszych i starszych wokalistów czy obejrzeć skomplikowane układy choreograficzne opracowane zarówno przez przedszkolaków, jak i uczniów kl. I-III. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami, a rodzice z dumą fotografowali i filmowali swoje pociechy. Po części artystycznej uczestnicy festynu mogli zmierzyć się z konkurencjami sportowymi i wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli.
Przyszli uczniowie naszej placówki oraz ich rodzice mieli okazję poznać szkolny budynek oraz przyległy teren, a także porozmawiać z p. Dyrektor oraz wychowawcą, który od września obejmie opieką klasę I.
Nie zabrakło stoisk gastronomicznych, które przyciągały zapachami domowych wypieków, grillowanych kiełbasek czy steków. Rodzice przygotowali też napoje, lemoniadę, mrożoną kawę, popcorn i inne pyszności. Najmłodsi z radością korzystali z „dmuchańców”, siłowni na świeżym powietrzu czy boiska do siatkówki.
W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Rodzicom i wszystkim Organizatorom za zaangażowanie, serce i przygotowanie tej fantastycznej, integracyjnej imprezy. Steblowskim strażakom z OSP ponadto dziękujemy za gościnność oraz pokazy kontrolowanego wyjazdu oraz pierwszej pomocy.
Festyn, jak co roku, pomimo żaru lejącego się z nieba okazał się udany. Wspólne śmiechy, zaangażowanie całej społeczności szkolnej i gorąca atmosfera sprawiły, że nikt nie żałował spędzonej razem soboty.