Klasa 2, 3 i 4 już po spektaklu "Wielkie mi coś". Po wyjściu z Teatru Lalki i Aktora chętni uczniowie mieli okazję podzielić się wrażeniami reporterce Radia Opole. Ich wypowiedzi będzie można usłyszeć w niedzielę o 9.15 w Radiu Opole w programie Mała Kultura. Pozdrawiamy
Wycieczka klasy 2,3 i 4
- 1
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Lekcja fizyki
Fizyka nie musi być nudna ani przerażająca. Na lekcji fizyki nasi uczniowie kl. VII w praktyce sprawdzili wzajemność oddziaływań, siłę grawitacji i bezwładność. Naukę przez zabawę zapamiętają na długo
Wybory samorządowe
W poniedziałek 20 września br. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Udział w głosowaniu wzięli wszyscy obecni w danym dniu uczniowie szkoły. Spośród siedmiu kandydatów wyłoniono następujący skład Zarządu:
- przewodnicząca: Laura K., kl. VII;
- zastępca przewodniczącej: Daniel K., kl. VIII;
- zastępca przewodniczącej: Justyna G., kl. VIII;
- skarbnik: Jakub O., kl. VIII.
Funkcję opiekunów SU pełnić będą p. J. Mielczarek oraz p. A. Gondek. Rzecznikiem Praw Ucznia wybrany został p. J. Pytlik. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy
w nowym roku szkolnym!
Z ekologią na Ty
Klasa 3 w roku szkolnym 2021/20222 bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Z ekologią na Ty” . Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne). Projekt objęty jest patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Główne cele projektu:
- Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.
- Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.
- Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń.
2
Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowic oraz Powiatu Krapkowickiego
13 września br. uczniowie klasy siódmej i ósmej Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Steblowie pod opieką p. Elżbiety Dropek, p. Joanny Mielczarek oraz p. Adama Gondka wzięli udział w warsztatach przyrodniczych w ramach projektu ,,Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowic oraz Powiatu Krapkowickiego”.
Miejscem warsztatów było Centrum Ochrony Bioróżnorodności – Zamek Moszna.
W odbywających się zajęciach uczniowie poznali zagadnienie bioróżnorodności i związane z nim zagrożenia. Dowiedzieli się, jak dbać o przyrodę, czym są pomniki przyrody oraz w jaki sposób można zmierzyć wiek i żywotność drzewa.
Po przerwie obiadowej uczniowie udali się na spacer po terenie parku w celu poznania występujących na jego terenie zwierząt oraz roślin. Chwile spędzone na łonie natury poszerzyły wiedzę uczniów nt. fauny i flory występującej na terenie Centrum Bioróżnorodności.
4
Archiwum
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie