•  Program dla szkół”

Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka, przetworów mlecznych oraz warzyw i owoców.

Program przeznaczony jest dla uczniów klas 1-5. Bierze w nim udział 100% uczniów naszej szkoły.

Akcja rozpoczęła się 29 września 2020r. i została przerwana koniecznością zdalnego nauczania 4 listopada. Ze względu na sytuację pandemiczną, dostawca, którym jest Firma Handlowo- Usługowa MICHALINKA z Namysłowa, zapewniła dostawę tylko produktów mlecznych.

W czasie trwania akcji uczniowie otrzymywali 3 razy w tygodniu porcję mleka białego i jedna porcję kefiru lub jogurtu naturalnego. W sumie otrzymaliśmy 980 porcji produktów, co daje 20 porcji produktów mlecznych na jednego ucznia.

Porcja ta uzupełnia codzienną dietę uczniów w niezbędne dla prawidłowego rozwoju : wapń, białko, oraz witaminę D. Udział w programie ma również na celu ukształtować prawidłowe nawyki żywieniowe naszych uczniów.

Program dla szkół

Program dla szkół ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Zakres:

W ramach programu dzieci:

• otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne

• biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych

W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I-V szkoły podstawowej.

Dostawcą produktów dla naszej szkoły jest Spółdzielnia Mleczarska w Głubczycach. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego oraz porcji produktu mlecznego.

W ramach programu uczniowie otrzymują przez 10 tygodni następujące

produkty mleczne:

mleko świeże, jogurt naturalny, kefir, serek naturalny

oraz owoce i warzywa:

jabłka, gruszki, marchew, rzodkiewkę, borówkę amerykańską, pomidorki koktajlowe, paprykę słodką oraz soki owocowe i warzywne.

W programie bierze udział 45 uczniów z klas 1-5.

W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne przez 10 wybranych tygodni.

• W każdym z 10 tygodni w II semestrze roku szkolnego 2019/2020 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych.

Koordynator programu: Daria Ernst

Informacja dla rodziców